Przywitanie nowego proboszcza 30 VI 2024

Dnia 24 VI 2024 posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął nowy kapłan. Ks. Marcin Rolke CM przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Pawła Sochy 17 V 2008 w Krakowie. Posługę pełnił w Słubicach, Grodkowie, Warszawie (Bazylika Świętego Krzyża) i Trzcielu. W Ignacowie otrzymał swoje pierwsze probostwo, formalnie z dniem 1 VII 2024. Powitania, przedstawienia i liturgicznego wprowadzenia nowo mianowanego proboszcza dokonał dziekan miński, ks. Jerzy Mackiewicz, dnia 30 VI 2024 na początku Mszy św. o godzinie 10:00. Mszę tę koncelebrował ks. Konrad Jaworecki, który przyjmował święcenia kapłańskie razem z ks. Marcinem.

Uroczystość zakończyła się słodkim akcentem:
- Miałem upiec ciasto, ale bym nie zdążył. Poza tym nie potrafię piec. - powiedział ksiądz proboszcz.
Nie było więc ciasta, ale był poczęstunek cukierkami w drzwiach świątyni.

Proboszcz dziękował za już okazaną życzliwość, a także o nią prosił, i to jest zadanie dla naszej wspólnoty, by tej życzliwości nie zabrakło. Niech Pan Bóg prowadzi, Księże Proboszczu.

Opublikowano 01-07-2024

Pożegnanie ks. Stanisława Janowiaka 23 VI 2024

Dnia 23 VI 2024, po niespełna trzymiesięcznym okresie posługi w naszej parafii, pożegnaliśmy ks. administratora Stanisława Janowiaka. "Twardy Góral", który zaskarbił sobie naszą sympatię, dał się "złamać" - wzruszyć życzliwością i serdecznością wspólnoty parafialnej. Śladem, jaki pozostawił w Ignacowie było nie tylko zasiane w naszych sercach ziarno Słowa Bożego, ale także włączenie siedmiu chłopców do grona ministrantów i lektorów w ostatnim dniu służby ks. Stanisława.

Fotorelacja w dziale "galeria" dzięki uprzejmości Sylwestra Rokickiego.

Opublikowano 03-07-2024

Odpust parafialny 2024

Wspomnienie świętego Antoniego to niezwykle ważny dzień w życiu naszej wspólnoty. "Imieniny" kościoła to święto nas wszystkich. Celebrowaliśmy je podczas uroczystej Sumy odpustowej sprawowanej 9 VI 2024 i zakończonej procesją z udziałem księży z dekanatu, Sióstr Miłosierdzia, ministrantów, bielanek, parafian i gości.

Opublikowano 10-06-2024

Ksiądz Stanisław Janowiak CM

Dnia 7 IV 2024 powitaliśmy w naszej parafii nowego administratora, ks. Stanisława Janowiaka ze Zgromadzenia Misji. Ks. Stanisław urodził się w 1968 roku w Lipnicy Wielkiej u stóp Babiej Góry. Święcenia kapłańskie przyjął w 1995 roku w Krakowie z rąk ks. abpa Tadeusza Gocłowskiego. W latach 1995-1999 pełnił posługę duszpasterską w parafii Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem-Olczy jako wikariusz i katecheta. Od 1999 do 2004 roku sprawował te same funkcje w parafii p.w. Trójcy Świętej w Żmigrodzie. W latach 2004-2022 był wikariuszem, katechetą i ekonomem w parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach a także dyrektorem liceum i gimnazjum prowadzonego przez tę parafię. Od 2022 roku pełnił funkcję wikariusza i ekonoma w parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie skąd został przeniesiony do Ignacowa.

Niech Pan Bóg błogosławi i prowadzi, Księże Stanisławie!

Migawki z Mszy świętej w dziale "galeria".

Opublikowano 07-04-2024

20 lat w parafii

Po dwudziestu latach ofiarnej służby Bożej, posługę w naszej parafii zakończył ks. Edward Staszczyszyn - człowiek życzliwy i otwarty, kochający Boga i ludzi, dobry i rzetelny gospodarz, mentor grup parafialnych. Czcigodnego pasterza naszej wspólnoty pożegnaliśmy podczas Mszy św. sprawowanej w Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia 2024 o godzinie 12:00.

Niełatwo rozstawać się z kimś, kto był obecny w naszym życiu przez tak długi czas, dzięki komu korzystaliśmy z łask udzielanych nam Sakramentów, kto błogosławił nam wiążąc węzłem małżeńskim, kto przez chrzest włączał nasze dzieci do Kościoła, kto odprowadzał naszych przodków na drogę do wieczności. Dlatego też wyrazom serdeczności, podziękowaniom i życzeniom a także uśmiechom przez łzy nie było końca.

Dziękujemy i plurimos annos, księże Edwardzie! Zachowamy Cię we wdzięcznej pamięci i modlitwie.

Opublikowano 03-04-2024

1 2 »