Zbiórka krwi dla Natalii

im. ks. A. Tyszki w Janowie

PODZIEL SIĘ TYM, CO NAJCENNIEJSZE!
Zbiórka krwi dla Natalii
– absolwentki szkoły w Janowie

Czekamy na Was 27 września 2021 roku (poniedziałek) od godziny 9.00 do 13.00.

Krew będzie można oddać w Ambulansie pod Pałacem Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim.

Podczas akcji krwiodawstwa prosimy o informację, że krew jest oddawana dla Natalii Jaglińskiej.

Opublikowano 26-09-2021

Dożynki parafialne 2021

Dnia 29 sierpnia 2021 o godzinie 10:00 odbyły się w naszej parafii uroczystości dożynkowe. Jak podkreślił ks. proboszcz Edward Staszczyszyn, to przede wszystkim święto rolników a także wszystkich tych, którzy potrafią i chcą się dzielić z innymi. Na uroczystość przybyło pięć delegacji z wieńcami i chlebami: z Dziękowizny, Jędrzejowa Nowego, Leonowa, Tyborowa i Wiciejowa. Po przywitaniu, pokropieniu i okadzeniu wieńców nastąpiło ich wprowadzenie do świątyni. Jak co roku swoim autorskim wierszem Pani Weronika złożyła wyrazy uwielbienia Panu Bogu, po czym odprawiona została Msza święta w intencji wszystkich parafian.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 30-08-2021

Msze św. i kancelaria w czasie wakacji 2021

Msze św. i kancelaria w czasie wakacji

W wakacje (lipiec-sierpień) Msze św. w tygodniu odprawiane są:
w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00
we wtorki, czwartki i soboty o godz. 8.00.

Kancelaria parafialna czynna:
– poniedziałki, środy i piątki – po Mszy św. o 18.00.

Opublikowano 27-06-2021

Dekret o odwołaniu dyspensy

D E K R E T

Mając na względzie aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz postanowienia biskupów obecnych na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski (...), niniejszym z dniem 19 czerwca 2021 r. odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane.

Powyższe odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej oraz świątecznej. Osoby, które z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, powinny dołożyć starań, aby – m.in przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na dany dzień – wzbudzić w sobie pragnienie Eucharystii (por. Dies Domini, 54).

Eucharystia jest centrum życia Kościoła i to w niej zawiera się całe Jego duchowe dobro, dlatego proszę, aby nasz udział we Mszy Świętej był nie tylko wypełnieniem obowiązku wynikającego z przykazań, lecz także pełnym miłości spotkaniem z Jezusem Chrystusem – Lekarzem naszych dusz i ciał.

Warszawa, dn. 16 czerwca 2021 roku

Opublikowano 20-06-2021

Siedem lat posługi

Po siedmiu latach posługi w naszej parafii, podczas Sumy odpustowej 13 VI 2021 pożegnaliśmy ks. Konrada Jaworeckiego. Pośród życzeń, podziękowań i wspomnień nie brakowało uśmiechów ani wzruszeń. Zawsze ciepły i serdeczny, o niegasnącym uśmiechu, przyjaciel młodzieży i siewca ujmujących kazań przechodzi do placówki misyjnej w Krakowie.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 15-06-2021

1 2 »