Pakiety na Wielki Post

PAKIETY NA WIELKI POST

Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się PAKIETY NA WIELKI POST - „CZYŃMY DOBRZE WSZYSTKIM”.

W torebce znajdują się różne symbole w postaci gadżetów wraz z opisem. Pakiety, przygotowane przez młodzież, przeznaczone są dla każdego osobiście, a także dla każdej rodziny, jako zaproszenie do refleksji wielkopostnej, do rozważań, do modlitwy – na sześć kolejnych Niedziel Wielkiego Postu.

Do koszyczka można złożyć ofiarę za pakiet, z przeznaczeniem na działalność grupy młodzieżowej naszej Parafii.

Zachęcamy do korzystania z pakietów i włączenia się w tę wielkopostną akcję.

Opublikowano 05-03-2022

Wsparcie dla Ukrainy

PROŚBA O WSPARCIE DLA UKRAINY

Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie, zwraca się  do Parafian i wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą, o włączenie się do akcji charytatywnej i pomoc w zbiórce rzeczy i środków dla ludności dotkniętej wojną Ukrainy.

LISTA NIEZBĘDNYCH RZECZY

  • Materace, maty, składane łóżka, śpiwory, koce, poduszki, pościel, ręczniki, ubrania i płaszcze przeciwdeszczowe
  • Wiadra domowe, beczki na 20/30/40/60 litrów
  • Drogeria – środki czystości, detergenty do ciała, pasty i szczoteczki do zębów, pieluchy i podpaski, papier toaletowy, ręczniki papierowe
  • Środki antyseptyczne, maski wielokrotnego i jednorazowego użytku
  • Grzebienie, bielizna damska, męska i dziecięca, ręczniki z mikrofibry, zestawy naczyń wielorazowego użytku
  • Baterie, świece, latarki
  • Woda do picia, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność w puszkach, płatki zbożowe

Ze względu na konieczność koordynowania działań związanych ze zbiórką, odpowiedzialną osobą jest Dh Piotr SULEJCZYK (tel. 601 640 413). Wszelkie informacje, zarówno o potrzebach jak i sposobie odbioru zebranych rzeczy, proszę kierować do niego.

Zbiórka rozpocznie się już dzisiaj, 27 lutego i trwać będzie do niedzieli 6 marca włącznie. Odbywać się będzie w godz. 16.00 - 18.00 w remizie OSP Janów, ulica Strażacka 5.

Opublikowano 26-02-2022

Apel w związku z inwazją Rosji na Ukrainę

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z INWAZJĄ ROSYJSKĄ NA UKRAINĘ

W związku inwazją rosyjską na Ukrainę, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo potępiam działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa.

Jednocześnie – wraz z całym Kościołem w Polsce – wyrażam moją solidarność ze wszystkimi Ukraińcami, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, zapewniając ich o naszej bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy.

W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży Biskupów oraz wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Proszę, aby w każdym kościele i parafii w Polsce zanosić gorące błagania w intencji pokoju, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji.

Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą, dlatego apeluję, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pomoc Kościoła katolickiego w Polsce będzie świadczona sukcesywnie i systemowo za pośrednictwem naszych instytucji charytatywnych – parafialnych, diecezjalnych i ogólnopolskich – w tym, przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.

Ponadto, proszę wszystkich wierzących i ludzi dobrej woli o otwartą postawę wobec potrzebujących schronienia.

Królowej Pokoju zawierzam losy Ukrainy i Polski, zapewniając wszystkich o mojej duchowej bliskości i modlitwie.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 24 lutego 2022 roku

POMOC WALCZĄCEJ UKRAINIE

Jak pomóc?

  • Dokonując wpłaty na stronie caritas.pl
  • Wpłacając dowolną kwotę na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA
  • Wysyłając SMS pod numer 72052 o treści UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT).

Opublikowano 26-02-2022

Rozliczenie podatku doochodowego w 2022 roku

– Przekaż 1% swojego podatku –

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Ignacowie, zwraca się z prośbą do Parafian i osób zaprzyjaźnionych, o przekazywanie 1% podatku z rozliczanego podatku dochodowego na działalność Stowarzyszenia, które jest organizacją pożytku publicznego. Obejmuje swoją działalnością osoby potrzebujące, nie tylko z Parafii, ale także z terenu całego powiatu.

Informacje z numerem KRS i numerami kont bankowych wywieszone są w gablocie i wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła (można zrobić zdjęcie) oraz umieszczone na stronie internetowej Parafii.

Prosimy o przekazywanie tych informacji także krewnym, znajomym i wszystkim tym, którzy będą chcieli wesprzeć Stowarzyszenie w jego działalności charytatywnej.

numer KRS: 0000175353

numer konta bankowego:

*66 9226 0005 0024 8330 2000 0010

lub

*33 1020 2906 0000 1702 0129 7597

Opublikowano 29-01-2022

Zakończenie Mszy św. kolędowych w 2022 roku

Kończymy dzisiaj odwiedziny Parafian w domach na imienne zaproszenie oraz sprawowanie Mszy św. kolędowch. Ich intencją była modlitwa za Parafian z każdej miejscowości naszej Parafii oraz za zmarłych Parafian. Osoby chore i nie mogące z różnych powodów uczestniczyć w takiej Mszy świętej, podejmowały modlitwę osobistą i rodzinną w swoich domach.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za Waszą obecność i wspólną modlitwę, a także za ofiary materialne składane na potrzeby Parafii i Wyższego Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy w Krakowie.

Jednoczy nas Jezus Chrystus. Niech On Wam wszystkim obficie błogosławi, w tym trudnym czasie pandemii, w codziennym życiu i powołaniu. Maryja Niepokalana niech otacza Was swoją opieką, a św. Antoni i św. Wincenty wypraszają u Boga wszelkie potrzebne łaski.

Szczęść Boże!

Opublikowano 29-01-2022

« 1 2 3 »
×