Koncert kolęd i pastorałek

Opublikowano 30-12-2023

Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany...

Opublikowano 26-12-2023

Rekolekcje adwentowe 2023

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH:
10 – 12 GRUDNIA 2023

Niedziela – 10 XII:
Msze św. – 8.00, 10.00 (z udziałem dzieci), 12.00

Poniedziałek – 11 XII:
Spowiedź św. – 9.00 i 17.00
Msze św. – 10.00 i 18.00

Wtorek – 12 XII:
Zakończenie i błogosławieństwo rekolekcyjne:
Spowiedź św. – 9.30 i 17.30
Msze św. – 10.00 i 18.00

Zakończenie i błogosławieństwo rekolekcyjne

Rekolekcje prowadzi Ks. Jacek Piotrowski CM z Zakopanego-Olczy. Zachęcamy Parafian do licznego udziału w rekolekcjach oraz duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia!

Opublikowano 03-12-2023

BIRO - Dzieło Duchowej Adopcji Kleryka

BIRO
Dzieło Duchowej Adopcji Kleryka
BENIN
Afryka

W Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy powstała inicjatywa podjęcia dzieła duchowej adopcji kleryka z parafii Biro w Beninie, prowadzonej przez naszych misjonarzy. Benin leży w Afryce Środkowej między Nigerią a Togo.

„PÓJDŹ ZA MNĄ” (Mt 9, 9-13)

CZYM JEST DZIEŁO DUCHOWEJ ADOPCJI KLERYKA Z BENINU I JAK MOŻNA WŁĄCZYĆ SIĘ W TO DZIEŁO?

Dzieło Duchowej Adopcji Kleryka to przyjęcie do swojego życia jednego z młodych seminarzystów podczas jego formacji, towarzyszenie mu duchowe i wspieranie go na drodze do złożenia ślubów i do kapłaństwa.

Formacja kleryków ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, trwa osiem lat i potrzebuje naszego wsparcia poprzez podjętą modlitwę, a także wsparcia finansowego. Forma modlitwy w intencji seminarzysty może być dowolna - na przykład: ofiarowanie Komunii Świętej w intencji alumna, Koronka do Bożego Miłosierdzia, różaniec, czy jakieś podjęte wyrzeczenie. Natomiast wsparcie materialne to w miarę możliwości regularnie składane ofiary lub jednorazowa wpłata na wszelkie wydatki związane z edukacją kleryka. Pomoc taka jest jak najbardziej dobrowolna.

Razem tworzymy duchową wspólnotę. Adopcję duchową kleryka mogą podejmować: całe rodziny, osoby indywidualne, wspólnoty itp. Okres zobowiązania trwa według możliwości i chęci osoby adoptującej.

Szczegółowe informacje znajdują się na folderach wyłożonych na stoliku przy wyjściu. Bardzo prosimy o zabranie ich i zapoznanie się z ich treścią w domach. Zachęcamy do podejmowanie duchowej adopcji kleryka z Beninu!

Opublikowano 03-12-2023

Beatyfikacja Rodziny Ulmów

10 września o godz. 10.00

Zgodnie z decyzją papieża Franciszka, beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, zamordowanych 24 marca 1944 roku przez Niemców za ratowanie Żydów, odbędzie się dzisiaj 10 września o godzinie 10.00 w miejscowości Markowa w archidiecezji przemyskiej.

Beatyfikacja Rodziny Ulmów to okazja do tego, aby pomodlić się w intencji naszych rodzin, ale także pomyśleć o tym, co będzie po beatyfikacji. Miejmy czas na rodzinę, by porozmawiać z dziećmi, z rodzicami, by także wspólnie uczestniczyć w tej uroczystości duchowo, za pośrednictwem różnego rodzaju mediów.

Ulmowie są przykładem dla każdej rodziny, aby żyć Ewangelią na co dzień. Są też wzorem dla każdego chrześcijanina, by dzielić się miłością z każdym człowiekiem.

Opublikowano 09-09-2023