Wizytacja kanoniczna 2022

Dnia 11 grudnia 2022, w trzecią niedzielę Adwentu, zbiegły się dwa bardzo ważne dla naszej wspólnoty parafialnej wydarzenia. Rozpoczęliśmy rekolekcyjny czas przygotowania naszych serc na dzień Narodzenia Pańskiego a w progi naszej świątyni zawitał J. E. ks. bp Romuald Kamiński, dokonując wizytacji kanonicznej parafii.

Fotorelacja w obiektywie Sylwestra Rokickiego w dziale "galeria".

Opublikowano 12-12-2022

Rekolekcje adwentowe 2022

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH:
11 – 13 GRUDNIA 2022

Niedziela – 11 XII:
Wizytacja Kanoniczna Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego
Msze św.:
* 8.00
* 10.00 – Ks. Biskup (z udziałem dzieci)
* 12.00 – Ks. Biskup

Poniedziałek – 12 XII:
* Spowiedź św. – 9.15 i 17.15
* Msze św. – 10.00 i 18.00

Wtorek – 13 XII:
* Spowiedź św. – 9.15 i 17.15
* Msze św. – 10.00 i 18.00
* Odwiedziny chorych – 13.30

Zakończenie i błogosławieństwo rekolekcyjne

Rekolekcje prowadzi Ks. Michał Stanikowski CM z Warszawy. Zachęcamy Parafian do licznego udziału w dniu wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa i rekolekcjach oraz duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia!

Opublikowano 03-12-2022

Dożynki parafialne 2022

Boże, z Twoich rąk żyjemy,
Choć naszemi pracujemy;
Z Ciebie plenność miewa rola,
My zbieramy z Twego pola.

Słowami tej dawnej pieśni dnia 28 VIII 2022 rozpoczęliśmy Mszę św. dożynkową. Po raz kolejny mogliśmy podziękować Panu Bogu za udane zbiory plonów naszych pól. A dziękowaliśmy najpiękniej jak potrafimy - żarliwą modlitwą, uwielbieniem za dar chleba i złożeniem przed Jego ołtarzem wieńców dożynkowych.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 29-08-2022

Zakończenie Roku Rodziny "Amoris Laetitia" 26 czerwca 2022

ZAKOŃCZENIE ROKU RODZINY „AMORIS LAETITIA”
26 czerwca 2022

Papież Franciszek ogłosił w ubiegłym roku specjalny Rok poświęcony Rodzinie „Amoris laetitia” (Radość Miłości), którego zakończenie będzie miało miejsce podczas X Światowego Spotkania Rodzin za tydzień – 26 czerwca br. w Rzymie.

Przez ten rok przypomnieliśmy sobie, że Kościół urzeczywistnia się nie tylko w świątyniach, nie tylko poprzez liturgię, ale również w naszych domach – poprzez realizowanie w codzienności wspólnoty wiary, nadziei i miłości.

Na wzór Świętej Rodziny, jesteśmy powołani do odkrycia wychowawczej wartości rodziny: musi być ona oparta na miłości, która nieustannie odnawia relacje i otwiera perspektywy nadziei.

W naszym kościele parafialnym, w Roku Rodziny, odmawialiśmy co tydzień modlitwę Anioł Pański w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, po Sumie o 12.00. Uczynimy to także dzisiaj i za tydzień, łącząc się w modlitwie z Papieżem i Stolicą Apostolską. Niech Dziewica Maryja, do której zwracamy się w modlitwie Anioł Pański, wyjedna dla rodzin całego świata, by były coraz bardziej zafascynowane ewangelicznym ideałem Świętej Rodziny, stając się zaczynem nowego człowieczeństwa oraz konkretnej i powszechnej solidarności.

Opublikowano 18-06-2022

Liturgia Triduum Paschalnego i Wielkanocy 2022

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO I WIELKANOCY

14 – 17 KWIETNIA 2022

1. WIELKI CZWARTEK Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 20.00.
2. WIELKI PIĄTEK – adoracja przy Ciemnicy od 10.00 do 18.00. Droga Krzyżowa wynagradzająca za grzechy ludzkości o 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. W czasie adoracji Krzyża Świętego wierni składają „jałmużnę postną”. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Po zakończeniu liturgii adoracja przy Grobie Pańskim prowadzona przez młodzież do 21.00. Prosimy parafian, aby odświeżyć i przystroić wszystkie kapliczki i krzyże przydrożne.
3. WIELKA SOBOTA – posiada już radosny nastrój, nadal jednak pozostajemy w atmosferze zadumy i zachowujemy post od pokarmów mięsnych. Adoracja przy Grobie Pańskim od 10.00 do 18.00. Liturgia Światła rozpocznie się przy Krzyżu Misyjnym o 18.00. W czasie obrzędów Wigilii Paschalnej nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przy zapalonych świecach. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Całą liturgię zakończy Msza św. wielkanocna.
- Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę według ustalonego porządku. Poświęcimy także wodę, dlatego prosimy o przyniesienie w koszyczkach wody w małych buteleczkach. Adoracja przy Grobie Pańskim do 20.00.
4. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Rezurekcję odprawimy o 6.00 rano. Siostry Miłosierdzia i wszystkich wiernych, w tym również grupy parafialne i służbę liturgiczną, prosimy o przygotowanie procesji. Msze św. w Wielkanoc także o 10.00 i 12.00.

Opublikowano 09-04-2022