Rok św. Józefa

Rok św. Józefa
8 grudnia 2020 – 8 grudnia 2021

Od 8 grudnia 2020 roku przeżywamy w Kościele Powszechnym Rok św. Józefa, który zakończy się 8 grudnia 2021 roku. Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej udziela się wiernym odpustu zupełnego m.in.:

  • tym, którzy będą odmawiać Litanię do św. Józefa albo jakąkolwiek inną modlitwę do św. Józefa, w intencji Kościoła prześladowanego oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju.
  • tym, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć św. Józefa, szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja oraz 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego w tradycji łacińskiej.

W aktualnym kontekście zagrożenia sanitarnego dar Odpustu zupełnego zostaje roszerzony szczególnie na starszych, chorych, konających oraz tych, którzy z uzasadnionych powodów nie mogą wychodzić z domu, a którzy odrzucą wszelkie upodobanie do grzechu oraz będą mieli intencję zadośćuczynienia we własnym domu lub tam, gdzie aktualnie się znajdują i spełnią akt pobozności ku czcu św. Józefa, ofiarując cierpienia oraz niedogodności swojego życia.

W naszym kościele parafialnym, w trwającym roku jubileuszowym, odmawiać będziemy litanię do św. Józefa w każdy 19 dzień miesiąca po Mszy św., poczynając od najbliższego piątku.

Opublikowano 13-03-2021

Rozliczenie podatku dochodowego w 2021 roku

Przekaż 1% swojego podatku

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z siedzibą w Ignacowie, które jest organizacją pożytku publicznego, zwraca się do wszystkich parafian oraz ludzi  dobrej woli i serca chcącego pomagać o przekazywanie 1% podatku z rozliczanego podatku dochodowego. Liczymy, że dzięki Państwa wsparciu poszerzymy zakres naszej działalności, obejmując coraz większe grono potrzebujących.

Foldery informacyjne oraz kartki z numerem KRS i numerami kont bankowych wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Informacje wywieszone są także w gablocie i umieszczone na stronie internetowej parafii. Prosimy o przekazywanie ich także krewnym, znajomym i wszystkim tym, którzy będą chcieli wesprzeć Stowarzyszenie w jego działalności charytatywnej.

numer KRS:
0000175353

numer konta bankowego:
*66 9226 0005 0024 8330 2000 0010
lub
*33 1020 2906 0000 1702 0129 7597

Opublikowano 23-01-2021

Zakończenie Mszy św. kolędowych – zamiast kolędy w 2021 roku

Zakończenie Mszy św. kolędowych – zamiast kolędy w 2021 roku

Kończymy dzisiaj sprawowanie Mszy św. kolędowch. Ich intencją była modlitwa za Parafian z każdej miejscowości naszej Parafii oraz za zmarłych Parafian. Osoby chore i nie mogące z innych przyczyn uczestniczyć w takiej Mszy świętej, podejmowały modlitwę osobistą     i rodzinną w swoich domach.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za Waszą obecność i wspólną modlitwę, a także za ofiary materialne składane na potrzeby Parafii i Wyższego Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy w Krakowie.

Jednoczy nas Jezus Chrystus. Niech On Wam wszystkim obficie błogosławi, w tym trudnym czasie pandemii, w codziennym życiu i powołaniu. Maryja Niepokalana niech otacza Was swoją opieką, a św. Antoni wyprasza u Boga wszelkie potrzebne łaski. Szczęść Boże!

Opublikowano 06-02-2021

Pomóż swej parafii przetrwać - podziękowanie

POMÓŻ SWEJ PARAFII PRZETRWAĆ!

PODZIĘKOWANIE!

W minionym tygodniu ofiary na potrzeby parafii złożyli parafianie z Wólki Wiciejowskiej i Anielewa. Kilka osób wpłaciło także ofiary na konto bankowe parafii. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie Ofiarodawcom składamy z serca płynące i serdeczne „Bóg zapłać”!

Konto bankowe

Parafia św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, Ignaców 11, 05-300 Mińsk Mazowiecki PKO BP SA – nr rachunku: 32 1020 4476 0000 800200876797

Opublikowano 20-12-2020

Pomóż swej parafii przetrwać podczas pandemii

Parafia Rzymskokatolicka  p.w.  św.  Antoniego  z Padwy w Ignacowie,  tel. (25) 759-26-11

POMÓŻ SWEJ PARAFII PRZETRWAĆ!

Drodzy Parafianie,
zmagamy się z drugą falą pandemii koronawieusa. Od dłuższego czasu zdecydowana większość wierzących parafian pozostaje w niedziele w swoich domach. Podczas, gdy większość ludzi zastanawia się, jak uchronić się przed zagrożeniem, my jako parafia mierzymy się z wyzwaniem jak przetrwać, bo przecież funkcjonujemy dzięki Waszej ofiarności i życzliwości.

Potrzebujemy dostrzec fakt, że nieobecność na Mszach świętych bardzo mocno ogranicza finanse i wpływa na funkcjonowanie parafii. To sprawia, że jeśli jako wierzący nie dostrzeżemy dziś pilnej potrzeby wsparcia naszej parafii, której jesteśmy w stanie wyjść naprzeciw w bardzo praktyczny – nie inny, ale właśnie finansowy sposób, to może się okazać, że staniemy się niewypłacalni! Już od ponad dwóch miesiący odprawiamy Msze św.  z bardzo ograniczoną liczbą wiernych (tylko 26 osób). Kolejne niedziele bez obecności parafian, będą bardzo poważnym wyzwaniem dla całej parafii. Dlatego nasza troska potrzebna jest już dziś – tu i teraz.

Przypominamy, że parafia posiada własne konto bankowe:

Parafia św. Antoniego z Padwy w Ignacowie
Ignaców 11, 05-300 Mińsk Mazowiecki

PKO BP SA – nr rachunku:
32 1020 4476 0000 8002 0087 6797

Przekazane w ten sposób darowizny, jeśli zatytułujemy je dopiskiem "Darowizna na cele kultu religijnego", podlegają odliczeniu od dochodu uzyskanego za rok, w którym zostały one przekazane, a tym samym umożliwiają obniżenie podatku, który będziemy musieli zapłacić przy naszych przyszłorocznych rozliczeniach PIT.

W ostatnich tygodniach kilka osób złożyło ofiary na potrzeby funkcjonowania naszej parafii, dokonując wpłat na konto bankowe. Dziękujemy za zrozumienie potrzeb. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

Opublikowano 28-11-2020

« 5 6 7 »
×