Dożynki parafialne 2021

Dnia 29 sierpnia 2021 o godzinie 10:00 odbyły się w naszej parafii uroczystości dożynkowe. Jak podkreślił ks. proboszcz Edward Staszczyszyn, to przede wszystkim święto rolników a także wszystkich tych, którzy potrafią i chcą się dzielić z innymi. Na uroczystość przybyło pięć delegacji z wieńcami i chlebami: z Dziękowizny, Jędrzejowa Nowego, Leonowa, Tyborowa i Wiciejowa. Po przywitaniu, pokropieniu i okadzeniu wieńców nastąpiło ich wprowadzenie do świątyni. Jak co roku swoim autorskim wierszem Pani Weronika złożyła wyrazy uwielbienia Panu Bogu, po czym odprawiona została Msza święta w intencji wszystkich parafian.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 30-08-2021

Msze św. i kancelaria w czasie wakacji 2021

Msze św. i kancelaria w czasie wakacji

W wakacje (lipiec-sierpień) Msze św. w tygodniu odprawiane są:
w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00
we wtorki, czwartki i soboty o godz. 8.00.

Kancelaria parafialna czynna:
– poniedziałki, środy i piątki – po Mszy św. o 18.00.

Opublikowano 27-06-2021

Dekret o odwołaniu dyspensy

D E K R E T

Mając na względzie aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz postanowienia biskupów obecnych na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski (...), niniejszym z dniem 19 czerwca 2021 r. odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane.

Powyższe odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej oraz świątecznej. Osoby, które z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, powinny dołożyć starań, aby – m.in przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na dany dzień – wzbudzić w sobie pragnienie Eucharystii (por. Dies Domini, 54).

Eucharystia jest centrum życia Kościoła i to w niej zawiera się całe Jego duchowe dobro, dlatego proszę, aby nasz udział we Mszy Świętej był nie tylko wypełnieniem obowiązku wynikającego z przykazań, lecz także pełnym miłości spotkaniem z Jezusem Chrystusem – Lekarzem naszych dusz i ciał.

Warszawa, dn. 16 czerwca 2021 roku

Opublikowano 20-06-2021

Siedem lat posługi

Po siedmiu latach posługi w naszej parafii, podczas Sumy odpustowej 13 VI 2021 pożegnaliśmy ks. Konrada Jaworeckiego. Pośród życzeń, podziękowań i wspomnień nie brakowało uśmiechów ani wzruszeń. Zawsze ciepły i serdeczny, o niegasnącym uśmiechu, przyjaciel młodzieży i siewca ujmujących kazań przechodzi do placówki misyjnej w Krakowie.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 15-06-2021

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 2021

Siostry i Bracia, Drodzy Parafanie!

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca 2021 r. w Krakowie, Episkopat Polski, w 100-lecie poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusa, kolejny raz zawierzy Polskę Bożemu Sercu. My także, jako parafia chcemy włączyć się w to wyjątkowe wydarzenie, podejmując modlitewne i duchowe przygotowanie.

Pan Jezus prosił, aby starać się wynagradzać za ludzką niewdzięczność i oziębłość, jakich doznaje Serce Boże. Dlatego też od 4 do 11 czerwca, przed Najświętszym Sakramentem, będziemy modlić się o zadośćuczynienie nie tylko za grzechy, lecz także za wszelkie przejawy braku miłości wobec Miłości Boga objawionej na krzyżu. Niech będzie to również nasze dziękczynienie za Serce Jezusa, które otwarte włócznią żołnierza nigdy nie zamknęło się na człowieka.

W piątek 11 czerwca, we wszystkich kościołach w Polsce, zostanie odmówiony akt poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa. Ufamy, że nasza duchowa łączność i modlitwy kierowane do Serca Pana Jezusa będą wyrazem czci, jaką winniśmy okazywać Bogu za Jego niezgłębioną Miłość ku nam.

Opublikowano 30-05-2021