Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, tel. (025) 759-26-11
Konto bankowe - Parafia św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, Ignaców 11, 05-300 Mińsk
Mazowiecki PKO BP SA - nr rachunku: 32 1020 4476 0000 8002 0087 6797

27 listopada R.P. 2022

1. NIEDZIELA ADWENTU
Rok *A*

1. Dzisiaj 1. Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Oczekując Uroczystości Bożego Narodzenia postarajmy się jak najlepiej wykorzystać okres Adwentu dla naszej duchowej przemiany. Różaniec, jak w każdą niedzielę, o godzinie 11.30.
  2. W tym tygodniu Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia obchodzi następujące uroczystości: dzisiaj – 27 listopada NMP Niepokalanej od Cudownego Medalika, jutro – 28 listopada św. Katarzyny Laboure oraz we wtorek – 29 listopada kolejną rocznicę powstania Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach całe Zgromadzenie i wszystkie dzieła, które prowadzi w kraju i na świecie oraz wszystkie nasze Siostry – ich posługę w Ośrodku i naszej parafii.
  3. Zachęcamy dorosłych, dzieci i młodzież do udziału w Roratach. Uroczyste Roraty z udziałem dzieci we wtorki i piątki o 17.00. Dzieci przychodzą z lampionami.
  4. Od dzisiaj są do nabycia poświęcone opłatki na wigilijny stół (w zakrystii) i świece „Caritas” w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w cenie po 10 zł./szt. (w kiosku i w zakrystii). Prosimy o odbiór opłatków i świec oraz rozprowadzenie ich wśród parafian.
  5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź święta w piątek od 16.30. Odwiedziny osób chorych i starszych z komunią św. w czasie rekolekcji.
  6. Za tydzień, po Mszy św. o 8.00, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji I Niedzieli miesiąca.
  7. W 2. niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Za tydzień, po każdej Mszy św., zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  8. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczamy w całości na ogrzewanie Kościoła i Domu Parafialnego. Tradycyjnie tace z Pierwszych Niedziel miesięcy zimowych będą przeznaczone na ten cel.
  9. Zachęcamy do czytania diecezjalnego tygodnika „Idziemy”, kwartalnika kleryków Zgromadzenia Misji „Meteor” i innej prasy katolickiej.

Opublikowano 26-11-2022