Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, tel. (025) 759-26-11
Konto bankowe - Parafia św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, Ignaców 11, 05-300 Mińsk
Mazowiecki PKO BP SA - nr rachunku: 32 1020 4476 0000 8002 0087 6797

21 lipca R.P. 2024

16. NIEDZIELA ZWYKŁA
Rok *B*

1. Dziś w naszej świątyni modlitwa różańcowa o godz. 11.30.
  2. W poniedziałek 22 lipca, po raz dziewiąty będziemy obchodzili święto św. Marii Magdaleny. W czerwcu 2016 roku Kongregacja do Spraw Kultu Bożego i Sakramentów powiadomiła specjalnym dekretem o decyzji Ojca Świętego Franciszka, aby liturgiczne wspomnienie św. Marii Magdaleny podnieść do rangi święta. Papież chciał w ten sposób podkreślić tak aktualną dziś w Kościele godność kobiety i znaczenie ewangelizacji. Przypomniano, że św. Grzegorz Wielki nazwał ją „świadkiem Bożego miłosierdzia”, a św. Tomasz z Akwinu „apostołką apostołów”.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy, w środę wspomnienie św. Kingi, dziewicy, w czwartek święto św. Jakuba, apostoła, w piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
  4. Dla wielu młodych czas wakacji wiąże się z podejmowaniem ważnych decyzji życiowych. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach sprawę powołań kapłańskich i zakonnych.
  5. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 8.00. Kancelaria parafialna czynna jest: w poniedziałki, środy i piątki – po Mszy świętej wieczornej.
  6. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania szczególnie zalecane są po przejściu COVID19. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym na parkingu przy naszym kościele w środę 24 lipca od godz. 10.00 do godz. 10.45. Szczegóły na plakatach w gablocie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  7. Wszystkim rozpoczynającym wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej pogody, bezpiecznych podróży i miłych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. W czasie wakacji i odpoczynku pamiętajmy o Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do wykorzystania czasu wakacyjnego wypoczynku także na lekturę książki i prasy katolickiej.
  8. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wspierają naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Jesteśmy naszym Parafianom i Darczyńcom  bardzo wdzięczni i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

Opublikowano 20-07-2024