Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, tel. (025) 759-26-11
Konto bankowe - Parafia św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, Ignaców 11, 05-300 Mińsk
Mazowiecki PKO BP SA - nr rachunku: 32 1020 4476 0000 8002 0087 6797

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
26 listopad R.P. 2023

34. NIEDZIELA ZWYKŁA
Rok *A*
CHRYSTUSA KRÓLA

  1. W Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, przeżywamy także ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego. Po Mszy św. o 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i litania do Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W czasie każdej Mszy św. odczytamy Uroczysty Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Różaniec, jak w każdą niedzielę, o godzinie 11.30.
  2. Od dzisiaj są do nabycia poświęcone opłatki na wigilijny stół (w zakrystii) i świece „Caritas” w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w cenie po 12 zł./szt. (w kiosku i w zakrystii). Prosimy o odbiór opłatków i świec oraz rozprowadzenie ich wśród parafian.
  3. Jutro o 16.30, 27 dnia miesiąca i w ramach przygotowań do Jubileuszu 200. lecia Objawienia Cudownego Medalika – Modlitwa Nowennowa do Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik połączona z różańcem. Trwająca 9. letnia nowenna przebiega pod hasłem „Cudowny Medalik: znak z nieba i drogowskaz do nieba.” Nieustannie prosimy i zachęcamy Parafian do odmawiania różańca oraz innych indywidualnych form modlitwy prosząc o ustanie wojen i konfliktów oraz nastanie pokoju na świecie.. Wszystkie nasze troski i radości powierzajmy wstawiennictwu Matki Bożej.
  4. W tym tygodniu Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia obchodzi następujące uroczystości: jutro – 27 listopada NMP Niepokalanej od Cudownego Medalika, we wtorek – 28 listopada św. Katarzyny Laboure oraz w środę – 29 listopada kolejną rocznicę powstania Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach całe Zgromadzenie i wszystkie dzieła, które prowadzi w kraju i na świecie oraz wszystkie nasze Siostry – ich posługę w Ośrodku i naszej parafii.
  5. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek od 16.30. Odwiedziny osób chorych i starszych z komunią św. w czasie rekolekcji.
  6. Za tydzień I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Dzieci prosimy o przygotowanie ozdobnych lampionów na roraty.
  7. W I Niedzielę Adwentu, po Mszy św. o 8.00, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji I Niedzieli miesiąca.
  8. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczamy w całości na ogrzewanie Kościoła i Domu Parafialnego. Tradycyjnie tace z Pierwszych Niedziel miesięcy zimowych będą przeznaczone na ten cel.
  9. Zachęcamy do czytania diecezjalnego tygodnika „Idziemy”, kwartalnika kleryków Zgromadzenia Księży Misjonarzy „Meteor”, „Wiadomości Misyjnych” i innej prasy katolickiej.

Opublikowano 25-11-2023

×