Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, tel. (025) 759-26-11
Konto bankowe - Parafia św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, Ignaców 11, 05-300 Mińsk
Mazowiecki PKO BP SA - nr rachunku: 32 1020 4476 0000 8002 0087 6797

5 grudnia R.P. 2021

2. NIEDZIELA ADWENTU
Rok *C*

1. Rozpoczynamy dzisiaj parafialne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Wojciech Kozłowski CM z Bydgoszczy – były proboszcz naszej parafii. Witamy go bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy owocnego głoszenia słowa Bożego. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach.
  2. Dzisiaj, po Mszy św. o 8.00, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji I Niedzieli miesiąca. Różaniec, jak w każdą niedzielę, o godzinie 11.30.
  3. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczamy w całości na ogrzewanie Kościoła i Domu Parafialnego. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
  4. W 2. niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbierane są również ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  5. Do nabycia są poświęcone opłatki na wigilijny stół (w zakrystii) i świece „Caritas” w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w cenie po 7 zł./szt. (w kiosku). Prosimy o odbiór opłatków i rozprowadzenie ich wśród parafian.
  6. Zachęcamy dorosłych, dzieci i młodzież do udziału w Roratach. Uroczyste Roraty z udziałem dzieci we wtorki i piątki o 17.00. Z racji rekolekcji roraty pojutrze o 18.00. Dzieci przychodzą z lampionami.
  7. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W środę również zakończenie roku św. Józefa. Msza św. o godz. 17.00.
  8. W sobotę 11 grudnia, po Mszy św. o 17.00, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Serdecznie zapraszamy.
  9. Wraz z początkiem Adwentu rozpoczęliśmy 9. letnią nowennę ku czci NIEPOKALANEJ OBJAWIAJĄCEJ CUDOWNY MEDALIK, w ramach przygotowania do Jubileuszu 200. rocznicy objawień maryjnych, jakie miały miejsce w 1830 r. w Paryżu. Nowenna przebiega pod hasłem „Cudowny Medalik: znak z nieba i drogowskaz do nieba.” Za tydzień gościć będziemy ks. Jacka Kuziela CM wraz z Siostrami Miłosierdzia z Warszawy, którzy przybliżą nam orędzie Cudownego Medalika, podczas każdej Mszy św. Jako Rodzina Wincentyńska mamy nadzieję, że dziewięcioletni okres peregrynacji orędzia Cudownego Medalika przyczyni się do naszego pojednania z Bogiem i odnowienia życia w Chrystusie.
  10. Zachęcamy do czytania diecezjalnego tygodnika „Idziemy”, kwartalnika kleryków Zgromadzenia Misji „Meteor” i innej prasy katolickiej.

Opublikowano 04-12-2021