Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, tel. (025) 759-26-11
Konto bankowe - Parafia św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, Ignaców 11, 05-300 Mińsk
Mazowiecki PKO BP SA - nr rachunku: 32 1020 4476 0000 8002 0087 6797

4 kwietnia R.P. 2021

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE
WIELKANOC - Rok *B*

1. Jezus żyje! Stajemy przed pustym grobem i wyznajemy przed światem: Zmartwychwstał jak zapowiedział!
    Kochani Parafianie i Przyjaciele, Drodzy Goście, Siostry i Bracia!
    Jako Wasi Duszpasterze, wraz z Siostrami Miłosierdzia, pragniemy złożyć z serca płynące życzenia. Jesteśmy serdeczną pamięcią z Wami i Waszymi bliskimi, a w modlitwie wyrażamy pragnienie, aby Dobra Nowina o zmartwychwstaniu wniosła w Wasze domy i codzienne życie – miłość, zdrowie, radość i Boże błogosławieństwo. Wszystkich powierzamy opiece Zbawiciela; Tego, który „rozbudza prawdziwą siłę życia, która nie jest brakiem problemów, ale pewnością, że jest się kochanym”. Niech wstawiennictwo Matki Najświętszej, św. Antoniego z Padwy i założycieli Zgromadzeń Wincentyńskich pomogą nam godnie odpowiedzieć na wymagania obecnego, wciąż trudnego czasu walki z koronawirusem i rozprzestrzeniającej się nadal epidemii. Niech blask poranka wielkanocnego dodaje nam nadziei na lepsze jutro i rozprasza swym światłem wszelki mrok. Weselmy się w Panu! Radosnych Świąt Wielkanocnych – „Szczęść Boże”!
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Parafianom za wielkopostne wyrzeczenia i korzystanie z darów Bożej miłości w sakramentach Pokuty i Eucharystii; ks. Konradowi oraz naszej młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za piątkowe misterium oraz wszelką pomoc i zaangażowanie; s. Annie-zakrystiance za wszelki trud i troskę o kościół; Panu organiście Łukaszowi i chórowi parafialnemu za upiększenie liturgii pięknym śpiewem w czasie całego Triduum Paschalnego i Rezurekcji; dziewczynkom sypiącym kwiaty; pracownikom parafialnym za wszelki trud i pomoc. Dziękuję całej służbie liturgicznej ołtarza i wszystkim grupom parafialnym oraz pozostałym Parafianom za udział w liturgii, adorację przy Ciemnicy i Grobie Pańskim oraz wspólne modlitewne czuwanie. Dziękuję Siostrom Miłosierdzia za modlitwę i gościnę przy wielkanocnym stole. Dziękuję Strażakom za pełnienie warty przy Bożym Grobie i okazywaną pomoc. Dziękuję raz jeszcze za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i ofiary złożone w czasie święcenia pokarmów wielkanocnych. „Bóg zapłać” za wszelkie dobro – zarówno to duchowe jak i materialne! Dzisiaj Msze św. również o 10.00 i 12.00.
  3. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o 8.00, 10.00 i 12.00. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  4. W piątek, z racji oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  6. Błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana niech nas wspiera w codziennym życiu...

5 kwietnia R.P. 2021

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
II DZIEŃ ŚWIĄT - Rok *B*

1. Drodzy Bracia i Siostry! Oby Święta Wielkanocne, które przeżywamy były – pomimo trudnej i niestabilnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa – naprawdę radosne i zdrowe. Niech nasze życie będzie odrodzone i piękne, a Zmartwychwstały Pan przymnoży nam wiary i nadziei, abyśmy stawali się lepszymi ludźmi na każdy dzień.
  2. W piątek, z racji oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.
  3. Za tydzień Biała Niedziela, kończąca okres Oktawy Wielkanocy. Jest ona obchodzona jako Święto Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  5. Zachęcamy do zakupu i czytania diecezjalnego tygodnika „Idziemy”!

OGŁOSZENIE!

Od 27 marca 2021 weszły w życie kolejne zmiany w ograniczeniach w Polsce, związane z COVID-19. Według nich liczba osób uczestniczących we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym będzie zależała w dalszym ciągu od powierzchni świątyni, ale na jedną osobę musi przypadać 20 m² powierzchni.

W związku z tym informujemy, że:

1. W naszym kościele parafialnym powierzchnia wynosi ok. 390 m².
  2. Biorąc pod uwagę wymagane 20 m² powierzchni na jedną osobę, w naszym kościele może przebywać maksymalnie 20 osób. Przy czym musi zostać zachowany dystans społeczny – 1,5 metra odstępu między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa (a nie tylko samych ust), za wyjątkiem osób sprawujących kult czy osób dokonujących pochówku – w przypadku pogrzebu.
  3. Bardzo prosimy o stosowanie się do tych wymogów i wyrozumiałość!

Opublikowano 03-04-2021