Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, tel. (025) 759-26-11
Konto bankowe - Parafia św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, Ignaców 11, 05-300 Mińsk
Mazowiecki PKO BP SA - nr rachunku: 32 1020 4476 0000 8002 0087 6797

24 stycznia R.P. 2021

3. NIEDZIELA  ZWYKŁA
Rok *B*
NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

1. Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Trwa także Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, obchodzony pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Zakończenie 25 stycznia. Modlitwa różańcowa, jak co tydzień, o godzinie 11.30.
  2. W poniedziałek, 25 stycznia, przypada Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Z tym dniem związane jest powstanie Zgromadzenia Księży Misjonarzy. W trosce o zbawienie ubogich św. Wincenty a Paulo założył Zgromadzenie Misji, któremu powierzył również zadanie formacji duchowieństwa. Pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich misjonarzy, a szczególnie tych, którzy pracowali i obecnie pracują w naszej Parafii. Miłosierdziu Bożemu polecajmy także tych misjonarzy, którzy odeszli już do Domu Ojca. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o 17.00.
  3. W dniu 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi, a kilka dni później doszło do kolejnych wstrząsów. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Włączając się w „Dzień solidarności z Chorwacją” dzisiaj, w całej diecezji, przed kościołem prowadzimy zbiórkę datków na pomoc poszkodowanym.
  4. Za tydzień o godzinie 09.00 przymiarka strojów komunijnych dla chłopców, a o 11.00 dla dziewcząt. Zapraszamy serdecznie dzieci wraz z rodzicami także do wspólnej modlitwy. Przymiarka strojów komunijnych odbędzie się w domu parafialnym.
  5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.

OGŁOSZENIE!

Limity osób w kościele parafialnym pw. św. Antoniego w Ignacowie, związane z COVID-19.

Liczba osób uczestniczących we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym zależy od powierzchni świątyni. Oznacza to, że obecnie w kościele na jedną osobę powinno przypadać 15 m² powierzchni. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa (a nie tylko samych ust), za wyjątkiem osób sprawujących kult czy osób dokonujących pochówku – w przypadku pogrzebu.

W związku z tym informujemy, że:

1. W naszym kościele parafialnym powierzchnia wynosi ok. 390 m².
  2. Przeliczając to na 15 m² powierzchni na jedną osobę, w naszym kościele, może aktualnie przebywać ok. 26 osób.
  3. Bardzo prosimy o stosowanie się do tych wymogów i wyrozumiałość!

Opublikowano 23-01-2021