Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, tel. (025) 759-26-11
Konto bankowe - Parafia św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, Ignaców 11, 05-300 Mińsk
Mazowiecki PKO BP SA - nr rachunku: 32 1020 4476 0000 8002 0087 6797

29 listopada R.P. 2020

1. NIEDZIELA ADWENTU
Rok *B*

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Mottem adwentu są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba.” Oczekując Uroczystości Bożego Narodzenia postarajmy się jak najlepiej wykorzystać okres Adwentu dla naszej duchowej przemiany, w trudnym dla wszystkich czasie pandemii koronawirusa. Modlitwę różańcową odmówimy o 11.30.
  2. Zachęcamy dorosłych, dzieci i młodzież do udziału w Roratach. Uroczyste Roraty z udziałem dzieci we wtorki i piątki o 17.00. Dzieci przychodzą z lampionami.
  3. Od dzisiaj są do nabycia poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy przedstawicieli poszczególnych wiosek o odbiór opłatków oraz rozprowadzenie ich wśród mieszkańców. W opłatki można się zaopatrywać także w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź święta w piątek od 16.30. Odwiedzin osób chorych i starszych z komunią św., w I Piątki w czasie pandemii, nie ma do odwołania (chyba, że na wyraźne wezwanie do osoby chorej!).
  5. Za tydzień, po Mszy św. o 8.00, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji I Niedzieli miesiąca. Modlitwę różańcową odmówimy o 11.30. Prośby i podziękowania, zanoszone za przyczyną Niepokalanej, można składać do puszki.
  6. W II niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W związku z tym za tydzień, po każdej Mszy św., zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  7. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczamy w całości na ogrzewanie Kościoła i Domu Parafialnego. Tradycyjnie tace z Pierwszych Niedziel miesięcy zimowych będą z przeznaczeniem na ten cel. Natomiast od listopada br. ofiary składane na tacę, w każdą III Niedzielę miesiąca, przeznaczone będą na bieżącą działalność i aktualne funkcjonowanie parafii. Zachęcamy do dokonywania przelewów na konto parafii. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za zrozumienie potrzeb i składane ofiary.
  8. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, nie będzie rekolekcji adwentowych!!! Spowiedź św. w adwencie codziennie przed każdą Mszą św. w niedziele i dni powszednie. Zachęcamy do udziału w Eucharystii także w tygodniu, a nie tylko w niedziele (ze względu na obowiązujace limity osób).
  9. Zachęcamy do czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”!!!

OGŁOSZENIE!

Limity osób w kościele parafialnym pw. św. Antoniego w Ignacowie, związane z COVID-19.

Liczba osób uczestniczących we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym zależy od powierzchni świątyni. Oznacza to, że obecnie w kościele na jedną osobę powinno przypadać 15 m² powierzchni. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa (a nie tylko samych ust), za wyjątkiem osób sprawujących kult czy osób dokonujących pochówku – w przypadku pogrzebu.

W związku z tym informujemy, że:

1. W naszym kościele parafialnym powierzchnia wynosi ok. 390 m².
  2. Przeliczając to na 15 m² powierzchni na jedną osobę, w naszym kościele, może aktualnie przebywać ok. 26 osób.
  3. Bardzo prosimy o stosowanie się do tych wymogów i wyrozumiałość!

Opublikowano 21-11-2020